Ürün Ara

Arama Sonucu:

Terlik

Filtre Kapat
  • 899 ₺ 1399 ₺

Kadın Terlik Modelleri

Terlik rahatlığını bir kere yaşadıktan sonra her zaman her yerde giymek istersiniz. Bunun için terlik sıcak havalarda kullanılan bir ayakkabı modelinden çıkarak her mevsim giyebileceğiniz bir çeşide dönüşür. Özellikle son dönemlerde trend olan kışlık kullanımına uygun modelleriyle terlik giymek için bir mevsimi ya da havanın sıcak olduğu bir günü beklemenize gerek kalmaz. Işıltılı, taşlı ve topuklu terlikler bir davet elbisesini tamamlayacak şıklıkta olabilirken plajda giyebileceğiniz parmak arası bir terlik çok spor görünebilir. İkisinin ortak noktası ise sunduğu konfor. Şık görünümden ödün vermeden terlik konforunu yaşayabilirsiniz

Topuklu terlik, düz terlik, parmak arası terlik, sabo terlik, dolgu topuk terlik, mantar terlik, şeffaf terlik gibi birbirinden farklı modellerde olabilen terlikler arasında tarzınıza uygun olan bir seçim yapabilirsiniz. Terlik modellerinin geniş alternatif skalası sayesinde hem farklı mekanlarda kullanımınıza hem de tarzınıza uygun bir seçim yapmanız mümkün.

Kadın Terlik Taban Özellikleri Nelerdir?

Kadınlar şık görünmek uğruna gün boyu topuklu ayakkabılar üzerinde durmayı göze alsalar bile mutlaka bir rahatlık arayışında olurlar. Topuklu ayakkabıdaki şıklığı terlikle yakalamak ve aynı anda konforlu olmak mümkün. Terlik şık ama aynı zamanda rahat tasarımı sayesinde vazgeçilmez bir seçenek olur. Özellikle tabanı rahat bir terlik seçtiğinizde çıplak ayakla yürüyormuş kadar rahat hissedebilirsiniz. Ayak tabanındaki sinir uçları vücudun çeşitli yerlerine bağlıdır. Bunun için ayak sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Seçeceğiniz terliğin tabanı ne kadar rahat olursa o ayak sağlığınız o kadar desteklenir. Kauçuk taban, poliüretan taban, neolit taban, eva taban, kösele taban, termo taban, mantar tabah gibi çeşitli tabanlar arasından mevsimine ve kullanımınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Terlikte kullanılan malzemenin kalitesi ayak sağlığı için oldukça önemlidir. Polyester, plastik ve orijinal deriden üretilen terlikler de vardır. Bu terliklerin üretiminde doğaya zarar verdiği kadar insan sağlığına da zarar veren maddeler vardır. Polyester, plastik gibi doğal olmayan malzemeler ayağı terletir ve çeşitli sağlık problemlerine neden olur. Aynı şekilde deri de eğer hayvansal malzemelerden üretilirse iyi bir tercih olmaz. Deri üretimi için hayvan derisi kullanılırsa hayvanlar zarar görür. Aynı zamanda hayvansal derinin işlenmesi esnasında kullanılan kimyasallar ve oluşan atıklar doğaya zarar verir. Bunun önüne geçebilmek için son yılların çevreye duyarlı üretim ve tüketim politikaları sayesinde suni deri, vegan deri gibi alternatif malzemeler kullanılarak üretim yapılmaya başlanmıştır. Hayvan derisinden üretilen terlikler diğer malzemelerden üretilen terliklere göre daha maliyetlidir ve üretimi çevreye daha zararlıdır. Bakım gerekliliği de diğer tüm çeşitlere göre daha zordur. Bunun için suni deri ya da vegan deri gibi malzemelerden üretilmiş kadın spor ayakkabıları seçerek doğayı ve ayak sağlığınızı koruyabilirsiniz. Kışlık terlikler ya da ev terlikleri deriden üretilir ve eğer vegan deri, suni deri gibi malzemelerle üretilirse iyi bir seçenek olabilir. Kışın önü kapalı ve ayağı sıcak tutan terlik kullanmak gerekir. Önü kapalı dahi olsa kaliteli malzeme seçildiğinde ayaklarınızın nefes almasını sağlanır ve böylece terlik konforundan vazgeçilmez. Bu noktada önemli olan sizin kaliteli malzemelerden üretilmiş seçimler yapmanızdır.

Kadın Terlik Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Terlik seçimi yaparken dikkatli seçimler yapmanız gerekir. Kıyafetinizin havasını değiştirecek olan terlik tarzınızla uyumlu olmadığında basit bir görünüm verir. Oysa dikkat edeceğiniz birkaç tüyo ile terlik hem şıklığınızı hem konforunuzu artırır. Öncelikle kombin yaparken vücudunuzu iyi tanıyan seçimler yapmalısınız. Seçeceğiniz kıyafetler vücudunuzla uyumlu olduğunda diğer tüm aksesuarları kombinlemeniz daha kolay olur. Renk seçimi bir diğer önemli detaydır. Renk tercihinizi kıyafetlerinizle birbirini tamamlayan tonlarda seçerek uyum yakalayabilirsiniz. Her zaman uyum yakalamak en doğru sonucu vermez elbette bazen zıt seçimlerdeki uyum da harika bir görüntü elde etmenizi sağlar. Açık renklerden tercih ettiğiniz kıyafetlerin altına siyah terlik, koyu renklerden tercih ettiğiniz kıyafetlerinizin altına beyaz terlik giymek zıt ancak kendi içerisinde uyumlu bir kontrast yaratır. Eğer cesur olmak istemiyorsanız kıyafetlerinizdeki renklerle uyum içerisindeki renkli terlik modelleri arasından bir rengi tercih etmek her zaman daha risksiz bir tercih olacaktır. Bunun için tarzınızı iyi bilmelisiniz. Kendinizi ne kadar iyi tanır, tarzınızı ne kadar iyi bilirseniz o kadar etkili seçimler yapabilirsiniz. Giyim tarzınız her zaman sizi ve karakterinizi yansıtır. Bunun için mutlaka kendi içgüdünüzü dikkate alıp, belki tarzınızın dışında birkaç iddialı dokunuş yaparak kombininizi oluşturabilirsiniz.

Konforlu ve Şık Kadın Terlik Modelleri

Konforunu ön planda tutanların tercihi olan terlikler trend olmasıyla hem rahat hem de şık modellerde tasarlanır. Günlük kullanımda, tatilde, evde ya da istediğiniz her yerde giyebileceğiniz
hem şık hem de oldukça rahat olan terlikler kadınların ve erkeklerin vazgeçilmezi. Materyal ve tasarım açısından bambaşka modellerin yer alması her kombine uyacak ve her yerde giyilebilecek bir seçim bulmanızı sağlar. Tek bantlı, çift bantlı, parmak arası gibi birbirinden farklı terlik çeşitleri oldukça ayaklarınızı rahat ettirecek modelleriyle oldukça sevilir. Farklı renkleri, materyalleri olan çeşitleri bir çanta  veya kıyafetlerle kombin yaparken kendinize en uygun olanı bulmanızı kolaylaştırır. Seçtiğiniz model ile kombin yaparken tarzınızı yansıtan seçimler yapmalısınız. Kendi tarzınızı yansıtan seçimler yaptığınızda hem şık hem özgün olabilirsiniz. Her dönemin popüler bir modeli olsa da siz kendi tarzınızı seçim yaptığınızda zamansız seçim yapmış olursunuz. Tabi ki bu modayı takip etmeyeceğiniz anlamına gelmez. Moda olan terlik modelini kendi tarzınızı yansıtan seçimlerle birleştirdiğinizde göz dolduran bir stil elde etmiş olursunuz. Superga çanta ve terlik modelleri ile konforlu yaz kombinleri oluşturabilirsiniz.

Tek Bant Terlik Modelleri

Birbirinden farklı olan terlik tasarımları arasında tek bant görünümünde olan modeller en sevilen çeşitlerden biri. Tek bant terlikler bir davet elbisesinin altına giyilecek kadar şık da olabilir taytların, eşofmanların altına olacak kadar spor da olabilir. Kendi tarzınıza uygun bir tek bant terliği bir davette de giyebilir, sahilde de giyebilirsiniz. Tek bant terliklerin farklı aksesuarlar ve detaylarla tasarlanması sonucu bu kadar farklı amaçlarla kullanılabilir. Tek bant terlikler, ayakta daha az baskı hissi yaratır ve daha rahat bir kullanım sağlar. Tek bant terlik modellerinde hem yüksek hem de düz taban seçenekleri vardır. Bu yine terliğin şıklığını etkileyen ölçütlerden biri olarak değerlendirilebilir. Topuklu terlik modelleri şıklığından ödün vermek istemeden rahatlığını düşünen kadınların sevdiği alternatiftir.   

Kadın Terlik Fiyatları Nedir?

Terlikler kalitesiz malzemelerden üretildiğinde daha uygun fiyatlı seçenekleri olabilse de ayak sağlığınızı önemsiyorsanız fiyatından önce kullanılan malzemenin kalitesine dikkat etmelisiniz. Bu en pahalı terlik en kaliteli terliktir anlamına gelmiyor elbette. Sadece farkındalığınızı artırarak konforunuzu ve sağlığınızı önemseyen seçimler yapmanız gerekir. Kaliteye uygun fiyatlarla ulaşmak için fiyat performans ürünleri, modern tasarımlarıyla Superga terliklere mutlaka göz atmalısınız. Kadın terlik, erkekler terlik, unisex terlik seçenekleri arasından kendiniz için mutlaka bir seçenek bulabilirsiniz. Superga terlik üretim sürecinde malzemelerinin vegan dostu olması ve hayvansal hiçbir ilişiğinin olmaması bu ürünleri çevre dostu yapıyor. Doğa dostu, konforlu ve şık tasarımları sayesinde tarzınızı Superga ile yansıtabilirsiniz.

Anasayfa
Kategoriler
Sepetim (0)
Üye Ol
Giriş Yapın